Розмноження рослин насінням та живцюванням

Розмноження рослин насінням та живцюванням

Напрікинці листопаду копала уперше витку японську жимолость на продаж. Це розкішна напіввічнозелена квітуча ліана. Здивувалася, яка вона за рік з насіння виросла. Стовбур 1.5 см — майже дерево!

Згадала які здохлики, вирощені з живців, приїжджають з інтернету в горщиках ЗКС. У мене декілька купованих сортових жимолостей за два роки виросли такі самі, як з насіння у ґрунті за рік. Навіть здерев’янілий стовбур у них менший. Тобто трирічні рослини з живців мають такий самий розмір, як однорічні з насіння!

Саджанець жимолості японської

Також минулого року у травні я сама наживцювала цю японську жимолость. І цієй осені вона, вже дворічна, росла у відкритому грунті, але розмір такий самий, як у річних сіянців.

Тому, робимо висновки. По-перше, з насіння рослина росте краще, чим із живця. Недарма сортові рослини зазвичай прищеплюють на сіянці, які більш життєздатні за прищепу, та мають більшу стійкість до хвороб і шкідникив. На власному корені примхи бажаних сортів ви навряд чи зможете задовольнити. Так само, як сіянец може не передати сортові ознаки рослини, лише видові.

По-друге, рослина, що почала життя у горщику, розвинена гірше за ту, що вам відкопали у полі та продали з голим коренем.

А ще я порівняла ті жимолості, що росли під агротканиною й ті що росли без неї. Подивиться на фото: удвічі грубше та, що викопана з попід тканини! Мульчування синтетичними матеріалами, як бачите, дає не аби яку фору на грядці.

Жимолость японська